"Ulduz" Şokolad Fabriki Rusiya Federasiyasının paytaxtı Moskva şəhərində təşkil olunmuş "PRODEXPO 2017” 24-cü Beynəlxalq Qida sərgisində iştirak edir.
Fevralın 10-na qədər davam edəcək "PRODEXPO 2017” Beynəlxalq Qida sərgisində ümumilikdə dünyanın 57 ölkəsindən 2178 şirkət iştirak edir.
Rusiya Federasiyasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin dəstəyi ilə baş tutan Beynəlxalq sərgidə ölkəmizi "Made in Azerbaijan” adı altında yalnız Ulduz Şokolad Fabriki təmsil edir. Fabrik özünün beynəlxalq standartlara cavab verən 80-dən çox yüksək keyfiyyətli məhsulları ilə sərgi iştirakçılarının böyük marağına səbəb olub.
Ötən il ilə müqayisədə "PRODEXPO 2017” sərgisinə maraq göstərən iştirakçıların sayı 11%, ekspozisiyaların həcmi isə 12% artıb.
Qeyd edək ki, 5 oktyabr 2016-ci il tarixində Azərbaycan mənşəli qeyri-neft məhsullarının ixracının stimullaşdırılması məqsədilə Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev "Made in Azerbaijan” brendi ilə bağlı fərman imzalayıb.

Шоколадная Фабрика "Ulduz" принимает участие в 24-й Международной Продовольственной Выставке "PRODEXPO" 2017, Москва, РФ.
2178 компаний из 57 стран мира принимают участие в Международной выставке продуктов питания "PRODEXPO" 2017, которая продлится до 10 февраля.
"PRODEXPO" 2017 проходит при поддержке Министерства Сельского Хозяйства Российской Федерации.
Шоколадная Фабрика "Ulduz" является единственным представителем Азербайджана под брендом "Made in Azerbaijan" на этой выставке. Фабрика вызвала большой интерес у экспонентов более чем 80 высококачественной продукцией, соответствующей мировым стандартам.
По сравнению с прошлым годом количество участников, заинтересованных в "PRODEXPO" 2017, увеличилось на 11%, а объем экспозиций увеличился на 12%.
Отметим, что 5 октября 2016 года в целях стимулирования экспорта ненефтяных продуктов Азербайджанского происхождения президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал указ о бренде "Made in Azerbaijan" .