“FAVO” məhsullarının "Ləzzət al, Sağlam ol" şüarı adı altında təqdim edilməsi təsadüfi deyil. Belə ki, “FAVO” taxıllı batonları təbii qidalandırıcı tərkib və vitaminlərə malikdir. Məhsul yerli istehlakçılar üçün tamamilə yeni olduğundan stendə yaxınlaşan ziyarətçilərdə daha çox maraq yaradıb. Onlar “FAVO”nun tərkibi və faydaları haqqında fabrik nümayəndələrindən məlumatlar alır, məhsulu dadaraq fikirlərini bölüşüblər.
Görüş zamanı tələbələri maraqlandıran sualları da diqqətinizə çatdırırıq. “FAVO” nə üçün sağlam qida hesab edilir? Bildiyiniz kimi, lifli qidaların insan sağlamlığına olan faydaları danışmaqla bitməz. Mütəmadi lif istehlakı həm artıq çəki, həm də diabet və ürək xəstəliklərinin inkişafının qarşısını alır. Lif baxımından ən zəngin olan qida - yulafdır. Səhər yeməyində yulaf və südün qarışdırılaraq qəbul edilməsi ilə sağlam səhər yeməyi etmiş olursunuz. Bu da sizin uzun müddət tox hiss etmənizə, həm də enerjili olmanıza imkan yaradır. “FAVO”nun yulaf ilə zəngin olması, səhər yeməyi yemədən evdən çıxdığınızda, nahar yeməyinə bir-iki saat qalarkən, axşam saatlarında aclıq hissi gəldiyində sağlam atışdırmalıq kimi qəbul etməyinizə imkan yaradır.
Digər maraqlandıran sual isə “FAVO” az kalorilidir, yəni diyetik məhsuldur? “FAVO” sadəcə diyetik məhsul kimi hesab edilməməlidir. Çünki, “FAVO” az kalorili olması ilə yanaşı, tərkibində olan yulaf və arpa maltı sayəsində, həm də, enerji mənbəyidir.
Stendi ziyarət edənlər arasında Bakı Dövlət Universitetinin rektoru da olub. Rektor “FAVO” məhsullarının dadına baxıb, öz təəssüratlarını bölüşüb.

«FAVO» представлена под девизом «Наслаждайся, будь здоровым», так как, зерновые батончики «FAVO» содержат натуральные питательные вещества и витамины. Поскольку продукт является совершенно новым для местного потребителя, он вызвал больший интерес у посетителей, подходящих к стенду. Они получили информацию о составе и преимуществах «FAVO» от представителей фабрики, а также продегустировали продукт.
Также отметим вопросы студентов во время встречи: «Почему «FAVO»-здоровая пища?» Как известно, польза пищевых волокон для здоровья человека на этом не заканчивается. Регулярное потребление клетчатки предотвращает как избыточный вес, так и развитие диабета и сердечных заболеваний. Самая богатая клетчаткой пища - овес. Смешав на завтрак овсяные хлопья и молоко, вы получите здоровый завтрак. Это позволяет надолго чувствовать сытость, но при этом быть энергичным. Богатство овса "ФАВО" позволяет употреблять его в качестве полезного перекуса, когда вы выходите из дома без завтрака, за час или два до обеда, а также когда чувствуете голод вечером.
Еще один интересный вопрос: «FAVO» - низкокалорийный или диетический продукт? «FAVO» нельзя рассматривать только как диетический продукт. Это потому, что «FAVO» не только низкокалорийный, но и источник энергии благодаря овсяному и ячменному солоду.
Среди посетителей был ректор Бакинского Государственного Университета, который попробовал продукцию «FAVO» и поделился своими положительными впечатлениями.