Azərbaycanın qənnadı istehsalçılarından “Ulduz” Şokolad Fabriki Bakıda keçirilən 1-ci Yerli İstehsalat və İstehsal Texnologiyaları Sərgisində iştirak edib.
Sərgidə şokolad fabrikinin fəaliyyəti,məhsulları və məhsulların tərkibində istifadə edilən xammalların mənşəyi haqqında məlumatlar verilib.
Üç gün davam edən sərgidə Bakı şəhərində və ölkə regionlarında fəaliyyət göstərən 100-ə yaxın şirkətin qida, qeyri-qida, istehsal etdikləri texnologiyalar təqdim edilib.
“Avropa istehsalı olan texnoloji avadanlıqlardan ibarət fabrikimizdə müxtəlif zövqlərə cavab verən məhsullar istehsal edirik. Çalışma prinsipimiz isə sadədir: "keyfiyyət birincidir”, - deyə “Ulduz” Şokolad Fabrikinin  İstehsalat Departamentinin müdiri Elşən Hacıyev bildirib.
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupuna daxil olan “Ulduz” Şokolad Fabriki qida təhlükəsizliyi standartı üzrə BRC sertifikatının "A+" dərəcəsinə sahibdir. Britaniya Pərakəndəçilər Konsorsiumu tərəfindən yaradılan BRC qlobal sertifikatı qida istehsalı müəssisələrində gigiyena, sağlamlıq, təhlükəsizliyi təmin etmək məqsədilə qida əsaslı yarana biləcək risklərin, təhlükələrin aradan qaldırılması üçün şərtləri özündə birləşdirən yüksək səviyyəli standartdır. İstehsal həcmini və çeşidlərini ilbəil artıran fabrik idxalı əvəzləməklə ölkə iqtisadiyyatının inkişafını dəstəkləyir və əhalini daha əlçatan qiymətlərə olan məhsullarla təmin edir.

Шоколадная фабрика «Улдуз», один из азербайджанских производителей кондитерских изделий, приняла участие в 1-й выставке местного производства и производственных технологий, проходившей в Баку.
На выставке была представлена информация о деятельности шоколадной фабрики, ее продукции и происхождении сырья, используемого в продукции.
На трехдневной выставке около 100 компаний, работающих в Баку и регионах страны, представили свои пищевые и непищевые технологии.
«На нашем заводе, который состоит из технологического оборудования европейского производства, мы производим продукцию, отвечающую разным вкусам. Наш принцип работы прост: «качество превыше всего», - сказал Эльшан Гаджиев, начальник производственного отдела шоколадной фабрики «Улдуз».
Шоколадная фабрика «Улдуз», входящая в группу компаний «Вейсалоглу», имеет сертификат BRC категории «А+» по стандартам безопасности пищевых продуктов. Глобальный сертификат BRC, созданный Британским консорциумом розничной торговли, представляет собой стандарт высокого уровня, включающий условия по устранению рисков и опасностей, связанных с пищевыми продуктами, с целью обеспечения гигиены, здоровья и безопасности на предприятиях по производству продуктов питания. Завод, который год от года увеличивает объемы производства и ассортимент, поддерживает развитие экономики страны за счет импортозамещения и обеспечивает население продукцией по более доступным ценам.